Medyczna marihuana legalna i dostępna. Kupisz we Wrocławiu!

W końcu stało się. Od poniedziałku, w trzech aptekach, w tym jednej we Wrocławiu (Budziszyńska 107 – Nowy Dwór) można legalnie kupić marihuanę.

Kwestia marihuany medycznej jest często poruszana na konferencjach dotyczących nowotworów i opieki paliatywnej. Na razie nie ma jednoznacznych dowodów na skuteczność marihuany w leczeniu raka ale w leczeniu bólu i poprawy apetytu oraz ogólnego samopoczucia efekty są dobre. Świetnie się też sprawdza w leczeniu padaczek lekoopornych. Nie są to wnioski, które można uogólniać, bo badania są wciąż skromne, ale dotychczasowe wyniki wydaja się obiecujące. Nie jestem ekspertką ale postaram się czegoś poszukać i podpiąć pod ten artykuł. Mam nawet książkę, „Marihuana i medycyna”, ale jeszcze nie zdążyłam jej przeczytać :/ Mam nadzieję, że znajdę też bardzo ciekawy wykład z Interdyscyplinarnej Konferencji Paliatywnej Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, na której byłam we wrześniu w Gdańsku i uda mi się go tu zamieścić. P.S. Sprawdziłam i wykład jest chroniony  prawami autorskimi i nie chcę łamać prawa, ale znalazłam inne filmiki z dr Markiem Bachańskim. „Medyczna marihuana na co pomaga” oraz „dr Marek Bachański o Medycznej Marihuanie”. Myślę, że to też dobry adres jeśli będzie potrzebna recepta na konopie. W razie potrzeby można też skontaktować się także telefonicznie z punktem konsultacyjnym „Medyczna Marihuana” w Warszawie.

Dużo informacji uzyskacie też z kanału „Medyczna Marihuana.com” oraz na stonie internetowej MedycznaMarihuana.com

A może Wy macie dostęp do jakiś interesujących artykułów medycznych na ten temat?

Na razie pytanie brzmi – jak to wygląda w praktyce? Takie pytanie zadała jedna z lekarek na konferencji w Gdańsku. Otóż marihuana medyczna jest sprzedawana w postaci suszu w plastikowym pudełeczku i ma normalnie nazwę handlową. Lekarz wypisuje receptę na ten lek i z receptą udajemy się do apteki, która tan lek posiada. Uwaga słyszałam też, że może się zdarzyć, że pracownik apteki mimo, że lek jest dostępny na stanie, leku nam nie wyda zasłaniając się klauzulą sumienia czy „bo tak chce”. To tylko plotki i w żaden sposób tego nie sprawdzałam, ale piszę, że o czymś takim słyszałam. Zatem droga do zdobycia legalnie marihuany nadal nie jest prosta, bo najpierw musimy znaleźć lekarza, który receptę na medyczna marihuanę nam wypiszę, potem musimy znaleźć aptekę, w której lek jest dostępny i jeszcze (tu już pół żartem pół serio) wyglądać na tyle porządnie żeby receptę móc zrealizować 🙂

No ale jednak temat ruszył do przodu z czego się bardzo cieszę.

Więcej na ten temat można przeczytać w tymw tym artykule.

Osobiście mam zamiar przetestować olejek CBD, bo podobno pomaga przy chorobach autoimmunologicznych, a tradycyjne leki mi nie pomagają. Zobaczymy.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s